Pilates Ve Diyet
Pilates Ve Diyet
09 Mart 2015
Ozan Atasoy
YOGA,TRX,PİLATES VE SPORCULAR
09 Nisan 2015
Hepsini göster
Air Pilates

Aerial YogaMerhaba Herkese,

***Yazımızın sonunda ders videolarımızı izleyebilirsiniz

Önümüzdeki haftasonu (11 Nisan 2015)  stüdyomuzda çok güzel bir workshopumuz olacak. Air Pilates adını verdiğimiz derslerimiz için teknik detaylar ve pratik uygulamalar içerecek bu workshopumuzda; Aerial Silk, Aerial Yoga, Aerial Pilates, Anti Gravity Yoga, Yoga Fly, Acro Pilates gibi isimlerle lanse edilen ve dünya üzerinde çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan egzersiz tekniklerini içeren bir ders sunacağız sizlere.

Stüdyomuzdaki geçerli adı Air Pilates olacak olan bu derslerin diğer saydığımız tüm ders isimleri ile ortak yönü, yerçekimini kullanmak ve asılma hareketlerinden oluşan serilerle ders yapmak olacak. Bu derslerimizde pilates teknikleri ve pilates duruşlarının, gerek reformer, gerekse cadillac aletlerinde yapılan egzersizlerin uyarlamalarından oluşan hareketler kullanacağız. Kuvvetlendirme çalışmalarının yanı sıra esneme ve kan dolaşımı için olumlu etkilere sahip asılma hareketlerimiz, ters duruşlarımız da olacak.

Aslında bu workshop katılımcılara bu aparatla nasıl hareketler yapıldığının anlatıldığı ve teknik detaylar gösterilerek bu hareketlerin denendiği bir workshop olacak. Fakat dersler başladığında Air Pilates sınıfları dört kişilik gruplardan oluşan, ciddi matwork pilates dersleri ile kombine edilmiş, hamağımızın yanında diğer tüm pilates aparatlarının da kullanıldığı (toplar, çemberler, lastikler ve matlar) kombine bir ders olacaktır.

Minder üzerinde güçlenme olmadan bazı Air Pilates hareketleri kişilere verilmeyecektir. Dersler her zamanki gibi Focus Studio çizgisinde, step step uygulanacak, zor ve temkin isteyen hareketlere zaman içinde geçilecektir. Bu şekilde ilerlenecek ve derslerden alınacak verim ve keyif de bu doğrultuda artacaktır. Tıpkı aerial yoga, antigravity yoga, aerial silk, acro pilates, yoga fly gibi diğer bu tür derslerde olduğu gibi…

Paraşüt kumaşından yapılmış bir hamak bölümü ve üç ayrı uzunlukta el tutamaklarınınAnti Gravity Yoga Pilates bulunduğu aparatları olan tavandan asılı şekilde kullanılan bu aletler ile çalışırken güvenli ve doğru çalışabilmek adına bir kaç uyarımız var. “Workshopumuz; Vertigo, yüksek tansiyon, bel-boyun problemleri olan kişiler ile 50 yaş üstü katılımcılara uygun değildir. Workshoumuza katılmadan en az 2 saat önce yemek yenmiş olunmalıdır, dolu mide ile ders yapmak sakıncalar doğurur. Çok bol ve rahatsız edici giysiler önerilmez,  tayt giyilmesi ve çorapsız olunması tercih edilir. Ders esnasında çok fazla su tüketilmesi sakıncalıdır.”

Workshopumuz için erken kayıt indirimleri fırsatımızı kaçırmayın. Detaylı bilgi almak için bizleri arayın.

İrtibat no; 0216 302 39 18

Bağdat CaddesiErenköy

Hayata ve kendinize Focus’lanın, herkese iyi haftalar.

AİR PİLATES DERS VİDEOLARIMIZ

Air Pilates Abdominal Exercises

Air Pilates by Focus Studio

Air Pilates Exercises

Air Pilates

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir