Aletli Pilates (Reformer)

Reformer (Aletli) Pilates sistemin mucidi Joseph Pilates tarafından icat edilmiş ve geliştirilmiş bir egzersiz aletidir. Manuel bir alettir ve kişinin kendi vücut ağırlığını kullanarak belli bir dirence yönelik hareket etmesini sağlamaktadır. Reformer aletinin yanı sıra yine J.Pilates’in tasarımı olan Cadillac aleti de pilates uygulamalarında oldukça yer verilen bir alettir. Stüdyomuzda hem Reformer hem Tower of Power hemde Cadillac ekipmanları ile aletli pilates uygulamaları gerçekleştirmekteyiz.

Farkli dirençlerde yaylar kullanarak egzersiz yapılan pilates aletleri, üyenin boyu, kuvveti, kas ve iskelet yapısı, yaşı, egzersiz geçmişi ve daha pek çok durum göz önüne alınarak kişiye özel ayarlanabilmektedir. Bu durumda hareketler için pek çok açı ve varyasyon seçeneği doğmakta ve aletli pilates dersi alan üyelere çoklu alternatifler sunulmaktadır.

Aletli pilates uygulamaları matwork pilates derslerine oranla biraz daha çabuk sonuç vermektedir. Bunun en önemli sebebi, başta bahsettiğimiz gibi reformer aletinin, pilatesin olmazsa olmazı direnç hissini yoğun şekilde kişiye sunmasıdır. Stüdyomuzda aletli pilates derslerimiz birebir, düet ve trio dersler şeklinde uyglanmaktadır. Tek başınıza özel ders alabileceğiniz gibi, bir arkadaşınızla birlikte gelerek düet reformer derslerine veya iki arkadaşınızla birlikte gelerek trio reformer uygulamalarına katılarak pilates yapabilirsiniz.

Reformer aleti ve diğer aletli pilates ekipmanları size, eklemlerinize yük binmeden kaslarınıza yönelik bir çalışma sunar, simetrik yapısı sayesinde postür bozuklukları için çok büyük faydalar sağlamaktadır. İşinde uzman bir eğitmen gözetiminde vücut tipiniz için uygun olan yay direnci ve açılar kullanılarak yapacağınız aletli (reformer) pilates dersleri size sağlıklı bir omurga, doğru bir postrür, fit bir görüntü ve dayanıklı bir beden olarak geri dönecektir. Güvenli ve keyifli bir şekilde pilates yapmak isteyen herkesi derslerimize bekliyoruz.