Ozan Atasoy (Kurucu)

Pilates ve TRX Eğitmeni

Ozan Atasoy
2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden mezun oldu.

Uzun bir süre boyunca çeşitli dergi ve yayın kuruluşlarıyla çok çeşitli fotoğraf çekimleri yaptı. Yoğun fotoğraf çekimleri esnasında boyun ve sırt problemleri yaşamaya başladı. O dönemlerde mesleki ağrıları ve problemleri giderebilmek için düzenli olarak pilates yapmaya başladı.

Egzersizlerin kendisine kattığı olumlu etkileri fark ettikten sonra bu konuda kendini daha da geliştirmeye ve başta pilates olmak üzere farklı egzersiz branşlarında da sertifika programlarına katılmaya karar verdi.

2013 yılında Türkiye Jimnastik Federasyonu 1. Kademe Pilates Eğitmenlik Sertifika Programını ve Fitness Anywhere TRX Suspension Training Course L1 sertifika programını tamamlamıştır.

2010 yılında kaya tırmanışı ile tanışan Ozan Atasoy bu alanda da profesyonel olarak çalışmalarına devam etmektedir. Dönem dönem Focus Studio bünyesinde indoor boulder (kısa kaya) workshopları düzenleyerek üyelerini Pilates ve TRX’in yanı sıra tırmanış sporuyla da tanıştırmaktadır.

KAZANDIĞI BAŞARILAR

 • Spor Tırmanış Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası Finalleri Türkiye 2.liği Gümüş Madalya

KATILDIĞI EĞİTİM – SEMİNERLER VE SAHİP OLDUĞU BELGELERDEN BAZILARI

 • Türkiye Jimnastik Federasyonu 1. Kademe Pilates Eğitmenlik Sertifikası
 • Fitness Anywhere TRX Suspension Training Course L1 Sertifikası
 • Anatomiye Giriş ve Postür Analizi Eğitim Programı (Sportomed & Focus Studio)
 • Omurga Anatomisi ve Rahatsızlıkları Eğitim Programı (Sportomed & Focus Studio)
 • Skolyoz Eğitim Programı (Sportomed & Focus Studio)
 • International Bouldering Meeting in Val Masino / Melloblocco – ITALY
**Ozan Atasoy egzersiz eğitmenliğinin yanı sıra halen Mimari, Still Life, Reklam ve Moda konularında fotoğraf çekimlerine devam etmektedir. Ayrıca Focus Studio üyelerimize Doğum, Düğün vb. gibi alanlarda fotoğraf hizmetleri vermektedir.

Şirvan Denizci (Kurucu)

Pilates, GYROKINESIS® ve Eğitmeni, Dansçı, Eğitmen Eğitimcisi

Şirvan Denizci
1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümünden mezun oldu. Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu başta olmak üzere pek çok tiyatro ve dans grubu ile yurtdışında ve yurtiçinde sahneledikleri tüm müzikal oyunlarda dansçı olarak görev aldı. Daha sonraki yıllarda uzun bir dönem Sinerji Film Yapım bünyesinde, birçok televizyon projesinde dans eğitmeni ve koreograf olarak kamera arkası görevler yaptı. Birçok özel okul ve bale kursunda çocuk ve yetişkinlere klasik bale ve modern dans eğitmenliği yaptı.

Son olarak Night of The Sultans Dance Company'de dansçı olarak görev aldı ve grupla birlikte çıktığı turnelerde dünyanın birçok ülkesinde sahneye çıktıktan sonra dans yaşamını tamemen bitirdi.

Dans kariyerini noktaladıktan sonra 2008 yılında, Pilates'i Türkiye'de ilk başlatan ve geliştiren Master Trainer Judy Ataman (Orlandella) ile tanıştı. Kendisinden pilates ve anatomi üzerine eğitimler almaya başladı. Eğitimlerini ve stajlarını tamamladıktan sonra Judy Ataman'ın yanında Studyo J2O bünyesinde pilates eğitmeni olarak çalışma şansı yakaladı.

Uzunca bir süre Bağdat Caddesi, Etiler ve Ataşehir gibi bölgelerde birçok seçkin pilates studyosu ve spor salonunda eğitmen olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Focus Studio'yu kurdu.

Pilates ve Gyrotonic alanlarında Türkiye’nin en eski eğitmenlerinden biri olan Şirvan Hoca stüdyosunda; Yıllardır oluşturduğu bilgi ve birikimlerini paylaşmayı, üyelerine sıcak, huzurlu ve günlük yaşamın stresinden arındırılmış, sakin ama aynı zamanda sosyal bir ortam sunmayı, onları sağlıklı bir beden ve zihin bütünlüğüne kavuşturmayı hedeflemektedir.

Dans geçmişinin verdiği disiplinin de etkisiyle, üyelerine hizmet verirken önemle üzerinde durduğu konu, Focus Ekibi olarak katıldıkları eğitimlerin ve yenilenmenin sürekliliğidir.

Öğrenmenin ve yenilenmenin öneminin bilincine sahip olan Şirvan Hoca, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında katıldığı seminer ve sertifika programlarıyla bilgilerini tazelemeyi, yenilik ve gelişmeleri takip etmeyi başlıca çalışma prensibi olarak benimsemiştir.

Şirvan Denizci, Pilates ve Air Pilates başta olmak üzere verdiği eğitmenlik eğitimlerinde de bu bilgi birikimi ve tecrübesi yoğun şekilde hissedilen bir eğitmendir. Kurucusu olduğu Focus Studio’yu aralarında kendisinin ve Fizyotreapistlerin bulunduğu bir ekip ile egzersiz eğitmenleri yetiştiren, profesyonel bir merkez haline getirmiştir.

Eğitmenliğe başladığı ilk yıllardan bu yana, aralarında Devlet Opera Balesi Sanatçılarının, amatör ve profesyonel sporcuların da bulunduğu pek çok farklı meslek grubundan üyeleriyle özel dersler ve grup dersleri yapan Şirvan Hoca’nın özel ilgi alanları arasında Yoga yapmak, Latin dansları, Fitness ve Spining de bulunmaktadır. Fırsat bulduğu zamanlarda kamp kurmak ve Tracking gibi aktivitelere meraklı olmasının yanı sıra, amatör olarak Kaya Tırmanışı ve Bouldering yapmaktadır.

KATILDIĞI EĞİTİMLERDEN VE SAHİP OLDUĞU SERTİFİKALARDAN BAZILARI

 • Judy Ataman (Orlandella) - Pilates Method Alliance, Matwork, Reformer level 1
 • Judy Ataman - PMA Tower of Power, Cadillac level 1
 • Judy Ataman - PMA Props
 • Judy Ataman - PMA Chair
 • Judy ATAMAN - PMA Pilates for Pregnancy (Hamile Pilatesi)
 • Judy Ataman - PMA Matwork, Reformer, Tower of Power, Cadillac level 2
 • Gyrotonic, Gyrokinesis level 1 - Lucrezia Caricola, Leda Franklin, Anke Hauerstein ve Silvia Frosali ile. (Almanya, İtalya ve İstanbul eğitimleri)
 • Gyrokinesis Lotus Blossom - Lucrezia Caricola ile.
 • Classical Pilates Conference - Jay Grimes ve Brooke Siler ile.
 • Gerda Ergül - Special Conditions, Pilates with Gerda.
 • Sima Levi Havlucu - Aerial Yoga
 • FZT. Manuel Terapist Gökhan Gündoğan - Anatomy of Spine and Extremity Illnesses, Injuries and Exercise Programming Course.
 • Dr. Işık Akgöl - Balanced Body Anatomy in 3D Uluslararası Sertifika Programı
 • Jennifer Dahl - Meme Kanseri Sonrası Klinik Pilates (Mat-Reformer) Eğitimi
 • Dr. Işık Akgöl - Osteoporoz ve Fibromiyalji Hastalarıyla Pilates (Serotonin)
 • FZT. Serpil Kanıgür Şakir ve FZT. Deniz Aktan - Anatomiye Giriş ve Postür Analizi Eğitimi (Focus Studio)