Mesut Hoca Askere Gidiyor
08 Ağustos 2012
Focus Studio Yeni Sezon Partisi
05 Eylül 2012
Hepsini göster

Bozcaada Ege Otel

Bozcaada Focus Studio Merhabalarrr :)

Focus Studio’nun tatilde olduğu iki hafta boyunca blog epey bir boş kaldı. İlk kez bu kadar ara verdim o yüzden bir şeyler yazmanın tam zamanıdır sanırım :)

Bu hafta sizlere pilates, egzersiz, diyet vs. gibi konulardan değil de, tatil, keyif, kafa dinleme, formatlanıp İstanbul’a geri dönme gibi konulardan bahsetmek istiyorum  :)) Yazımın başlığından da anlayacağınız üzere tatil için Bozcaada’daydım. Çok ama çok keyifli bir hafta geçirdim. İlk kez gittiğim Bozcaada‘ya ve kaldığım Ege Otel‘e aşık olup döndüm diyebilirim. Orada bulunduğum bir hafta boyunca, bu sezon yapmayı planladığım, hatta pek çoğunuzun da hevesle beklediğini bildiğim pilates-yoga gezi aktiviteleri için ilk durağımız orası olsun diye şimdiden müthiş bir istek duydum içimde önce bunu itiraf etmeliyim.

Geçtiğimiz sezon çeşitli sebeplerle gerçekleştiremediğim ama yeni sezonda ilk fırsat bulduğumuz dönemde yapacağım Focus pilates-yoga turu yolculuğu Bozcaada’ya olacak bunu şimdiden sizlerle paylaşmak istedim çünkü daha önce gitmiş olun veya olmayın bu turlara katılmak isteyenlerle beraber yapacağımız pilatesyoga gezileri için biçilmiş kaftan Ege Otel ve Bozcaada bence. Bunu bizzat test etmiş biri olarak söylüyorum :)

Ege Otel-Focus StudioŞirvan DenizciBozcaada

 

 

 

 

 

Ege Otel’in sahipleri Ümit Bey ve Maytiga Hanım sıcacık, samimi ve son derece tatlı insanlar.  Otelin her köşesinde kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Öylesine özgün ve onları yansıtan bir dekorasyonu var ki otelin, mesela koridorlardan öyle hızlıca geçip odanıza veya dışarıya çıkamıyorsunuz. Tüm odaların kapılarında çok önemli şairlerin, yazarların ve düşünürlerin dizeleri yazılı olduğundan otelin koridorlarında epey bir zaman harcıyorsunuz. Mesela ben odamdan çıktıktan sonra kahvaltıya inmek için 15 dakika falan harcıyordum koridorlarda :)))) Kahvaltıda Maytiga Hanım’ın ev yapımı reçellerine karşı koymak çok zor.  Pilates-yoga turuna katılacak olanlar, şayet o dönemde aranızdan diyet yapanlar olursa falan şimdiden geçmiş olsun :)))) Reçeller aklınızı başınızdan alacak önceden söyleyeyim.

Anlayacağınız, Maytiga Teyze’nin lezzetli reçelleriyle enerji depoladım ve Ümit Amca’nın tatlı sohbetleriyle de yoğun geçen sezonun yorgunluğunu attım İstanbul’a döndüm. Artık bu enerjiyle bizim dersler nasıl geçer siz tahmin edin :)

1800’lü yıllarda Rum İlkokul’u olarak yapılan Ege Otel, Bozcaada’nın tarihi eserlerinden biri. 1986 yılından itibaren otel olarak faaliyet göstermeye başlamış. Ve bence çok huzurlu çok keyifli bir yer olmuş.

Otelin içindeki tüm tablolar, kapılardaki ve duvarlardaki çeşitli süslemeler, resimler ressam  Solmaz Aksoy  tarafından yapılmış. Otelin her köşesinin fotoğrafını çektim kendim için ama o resim ve yazıları buraya koymadım çünkü gidip bizzat yerinde görülmeli ve o hava orada solunmalı bence.

Ayazma PlajıBozcaada gün batımı Focus StudioFocus yoga pilates

 

 

 

 

 

Adanın denizinin güzelliğini yıllardır duyardım ama bu kadar muhteşem olacağını da beklemiyordum itiraf edeyim ki. Hemen hergün yüzme fırsatım oldu, sık sık gittiğimiz Ayazma Plajı çok kalabalık değildi ve  anlatılanların aksine rüzgarsız, sıcak bir hava hüküm sürdü orada kaldığımız bir hafta boyunca.  Güzel şaraplar tadıp, rüzgar panellerinin bulunduğu yerden güneş batırmayı da ihmal etmedik. (Bir çok yerde güneş batırdım ama oradaki kadar güzeline henüz rastlamadım) Akşamüstü ada sokaklarında, eski Rum evlerinin arasında  yürüyüş yapmak da ayrı bir keyifti.  Bu arada pilates-yoga turu yaptığımız zaman gezilmesi gerekli yerlerden biri de Bozcaada Müzesi unutmadan söyleyeyim…

Açıkçası  Eylül Ayı’nda Bozcaada çok güzel oluyormuş, zamanı ve fırsatı olanlar varsa bizim geziyi  beklemeden de gidebilirler tabi.  Bu aylarda Bozcaada’yı ve Ege Otel’i şiddetle tavsiye ederim.  Nasıl olsa benim gibi ilk defa gidecek olanlarınız varsa eminim ki bir daha gitmek isteyecekler. O zaman da beraber gideriz :))

Maytiga Hanım’dan adanın Haziran Aylarında da çok keyifli olduğunu öğrendim ve o dönemde bir gezi düzenlemenin iyi bir fikir olduğunu düşündüm. Evet şu anda epey uzun bir zaman var gibi duruyor önümüzde belki ama o zamana kadar tüm Focus ahalisi egzersizlerini yapmış, derslerine hiç kaçırmadan devam etmiş ve yaza hazırlanmış olur.  Tüm yıl çok çalışıp karnelerinizi aldıktan sonra da tatili haketmiş olursunuz :))) Yıl boyunca tembellik yapanları götürmeyeceğim ona göre. Kim en çok Hundred yaparsa o gelecek :P

İşin şakası bir yana yazımın ilk bölümlerinde de bahsettiğim gibi Ege Otel insana kendini evinde ve mutlu hissettiren bir yer. Bunda çalışanlarının güler yüzlülüğü ve sahiplerinin işlerini çok severek yapıyor oluşunun büyük etkisi var  bence. Bu harika tatil için Başta Maytiga Hanım ve Ümit Bey olmak üzere tüm çalışanlara çok çok teşekkür ederim tekrardan.

Focus Studio üyelerinin  beden sağlığı ve diğer konularda güzel sonuçlar almaları zaten başlıca hedefim ve bu gerçekleştiğinde hem üyeler hem de ben bundan çok memnun oluyoruz.  Ancak bunun yanı sıra buranın, siz değerli üyelerimizin yoğun çalışma temposu, koşturmaca ve şehrin keşmekeşinden biraz olsun sıyrılıp kendinize odaklanabildiğiniz, mutlu zaman geçirebildiğiniz ve sosyal paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir yer olması da çok önemli. Bunu bir de keyifli organizasyonlar ve benzeri aktivitelerle destekleyebilirsem yeni sezonda, benden mutlusu olmayacak emin olabilirsiniz.  Bu güzel tatilin sonunda da bu düşüncelerim biraz daha perçinlenmiş oldu ve sizlerle paylaşmak istedim :) Derslerde görüşmek üzere ;)

Keyifli haftalar dilerim

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

http://www.egehotel.com/

(0286) 6978189-(0286)6978389

 

YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.
İzinsiz kullanımı halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına istinaden suç duyurusunda bulunulacaktır.

 

 

2 Comments

 1. Şirvan Hanım, çok keyifli bir yazı olmuş, klavyenize sağlık!

  Yolunuz Bozcaada’ya düştüğünde, sizleri patatesle fotoğrafı buluşturmak üzere Bozcaada Fotoğraf Atölyesi’ne de bekleriz.

  https://www.facebook.com/bozcaadafotografatolyesi Facebook sayfamızdan detaylı bilgi edinebilir ve güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz. Belki bir sonraki yazınızda bizden de bahsedersiniz :)

  Selamlar

  • sirvan dedi ki:

   Merhaba, eğer tekrardan Bozcaada’ya gelirsek mutlaka uğramak isteriz :) Davetinize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir