Classical Pilates Conference İstanbul

Pilates İle Geçen Beş Sene
18 Mayıs 2014
Ralli Sporcusuyla Pilates Ve Herşeye Dair Röportaj
16 Haziran 2014
Hepsini göster

Classical Pilates Conference İstanbul

Classical Pilates Conference İstanbulHerkese merhaba,

Bir çoğunuzun bildiği gibi Focus Studio‘yu açtığım 2,5 yıllık süre zarfında, iş yoğunluğumdan dolayı pek bir izole olmuş hissediyordum kendimi. Pilates ile ilgili çok önem verdiğim eğitimlere, workshoplara, seminerlere ve benzeri organizasyonlara katılamaz olmuştum epey bir süredir. Malumunuz bir iş yeri açtıktan sonra yeni bir bebek dünyaya getirmiş gibi oluyorsunuz ve her şeyinizi ona göre ayarlamaya başlıyorsunuz.

 

Neyse, geçtiğimiz hafta şeytanın bacağını kırdım ve Murat Berkin‘in ( Mind & Body Conditioning) organize ettiği, Classical Pilates Conference‘e katıldım. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen bu 3 günlük organizasyon pilates konusunda çok önemli isimleri ağırlıyordu. Joseph Pilates‘in öğrencisi Master Trainer Jay Grimes ve 2. nesil usta eğitmen Brooke Siler ile muhteşem bir haftasonu geçirdim. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen pilates eğitmenleri ile bir arada, Joseph Pilates’in orjinal ekolünü bozmadan günümüze kadar getirmiş ustalardan bir şeyler öğrenmek, onlarla aynı ortamda bulunmak paha biçilmez güzellikteydi (hele bir de başta söylediğim gibi uzun zaman hiç bir etkinliğe, eğitime katılamayan benim için, böyle bir organizasyonla yeniden başlamak çok ama çok keyifliydi)

3 gün boyunca fiziksel olarak oldukça yorucu ama çok keyifli matwork dersleri yaptık, ardından dilediğimiz workshopları seçerek cadillac, reformer ve chair ile ilgili uygulamalara katıldık. Jay Grimes ve Brooke Siler’ın mütevazi, samimi tavırları kadar pilates ile ilgili ciddi ve taviz vermeyen tutumları da çok önemliydi benim için. Açıkçası her pilates eğitmeninin bu havayı soluması gerektiğini düşünüyorum.

Brooke Siler and Jay GrimesClassical Pilates ConferenceKlasik Pilates Konferansı

 

 

 

 

 

Ustalarla ders yapmak, onlardan tüyolar almak, yeni insanlarla tanışmak gibi açılardan bu tarz eğitimlerin biz eğitmenler için fazlasıyla gerekli olduğunu düşünüyorum. 3 günün sonunda oradan ayrılırken Murat, bu organizasyonun büyük ihtimalle seneye de tekrarlanacağını ama bunun dışında başka workshop ve etkinliklerin de olacağının sinyallerini verdi.

Bu arada Murat Berkin ve ekibine bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum. Classical Pilates Conference İstanbul bence her yönüyle çok başarılı ve verimli geçti. Murat Berkin ve ekibinin ilk defa gerçekleştirdikleri böylesine önemli bir organizasyonun altından başarıyla kalktıklarını  düşünüyorum. Bence özen ve kalite, klasik bale disiplininden gelen birinin yaptığı her işe yansıyor bunu söylemeden geçemeyeceğim. Seneye tekrarlanırsa yine katılmak veya kendim gidemezsem bile Focus Studio’da birlikte çalıştığımız  diğer eğitmenleri bu organizasyona yönlendirmek istiyorum.

*Ayrıca Emre Onuk‘a da teşekkür etmek isterim unutmadan :)

Herkese iyi haftalar

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir