Hamile Pilatesi Bağdat Caddesi
Hamile Pilatesi Nedir
28 Nisan 2015
Hamile Pilatesi
Hamile Pilatesi Üyelerimizden Çifte Mutluluk
01 Haziran 2015
Hepsini göster

Doğuma Hazırlık Ve Bebek Bakımı Kursu

Doğuma Hazırlık Kursu
Doğuma Hazırlık Kursu
Merhaba,

Bu hafta stüdyomuzda ilk kez gerçekleşecek olan bir etkinlik için bilgi vermek istedim sizlere. Biliyorsunuz hamile pilatesi üyelerimizin sayısı oldukça fazla. Pilates yapan üyelerimiz genelde hamile kaldıktan sonra da bizimle olan bağlarını kesmiyorlar ve direk hamile pilatesi derslerine devam ediyorlar. Hatta daha sonra doğum yaptıktan sonra bebişlerini de alarak pilatese gelmeye devam eden anneler bile var. Onlar için bir anne&bebek pilates grubu bile açtık bu sene. Amaç doğum izninde olan ancak bebeğini birine bırakma şansı olmadığı için doğum sonrası toparlanma egzersizlerine devam edemeyen anneler için bebekleriyle birlikte gelebilecekleri bir pilates grubu oluşturmaktı.

Şimdilerde ise, yine hamileleri ve yeni doğum yapmış olan anneleri düşünerek çok güzel, çok faydalı bir kurs açtık. Dönem dönem gerçekleşecek olan bu kursun amacı, anne adaylarını bebeğin gelişine hem psikolojik olarak hem de pratik olarak hazırlamak olacak. Hamile Pilatesi üyelerimizin, doğum öncesi ve sonrası, bebek bakımı, emzirme ve benzeri daha pek çok konuda bilgili ve hazırlıklı olarak bebişlerini beklemelerini, bu kursa katıldıktan sonra en azından bebek ile ilgili konularda önemli noktaları biliyor ve uygulayabiliyor halde olmalarını hedefledik.

Her zamanki gibi kendi çizgimizden şaşmadık ve bu konuyu yine işin uzmanları ile yapmak istedik. Çünkü Focus Studio olarak herkesin kendi uzmanlık alanı kapsamında işler yapmasnı, gerekli donanıma ve bilgiye sahip olunmadan bu tarz uygulamalara girilmemesi gerektiğini savunuyoruz. Bu yüzden bu kurslarımızda alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan iki hemşire hanımefendi ile çalışacağız. Ebe ve Bebek Hemşiresi Rabia Koçay ve Kamuran Büyükgönenç dönem dönem bu kurslarımızda bizlere rehberlik edecekler.

Kursumuzun içerdiği konular;

*Bebek bakımı
*Bebek emzirme yöntemleri
*Emzirmede karşılaşılabilecek problemler ve bunlara karşı önlemler
*Bebek yıkama
*Bebek masajı
*Bebekte huzursuzluk ve gaz problemleri
*Lohusalık
*Doğum sonrası anne bakımı
*Doğum sonrası günlük yaşama dönüş
*Doğum sonrası depresyon
*Anne ve bebek beslenmesi

İlk kursumuz 31.Mayıs.2015 Pazar günü saat 13 30’da olacak. Bundan sonraki tarihlerde hamile pilatesi üyelerimizin yoğunluğuna göre periodik olarak tekrar edecek olan bu kurslarımız için, tüm blog ve sosyal medya takipçilerimizi yine sosyal medya ve internet aracılığıyla sık sık haberdar edeceğiz.

Kurslarımız, kendi hamile pilatesi üyelerimizin haricinde dışarıdan bize katılmak isteyen hamileler ve yeni doğum yapmış annelere de açıktır.

Herkese iyi bir hafta dilerim

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir