Madonna
07 Haziran 2012
Mucize Bekleyenler Dönemi
21 Haziran 2012
Hepsini göster

Evettttt, geldik 3. ve son bölüme. Biz bu anket esnasında çok ama çok eğlendikkk, katılan herkese teşekkürler. Katılmayanların da canı sağolsun bize olan sevgilerini göstermeleri için onlara başka bir yöntem bulduk yazımızın sonunda onu da okuyabileceksiniz  :)))))

Anket sonucumuzu açıklıyoruz; En sevilen hareket açık ara farkla Hundred oldu!!??!!

Bizler epey bir şaşkınız çünkü bu hareketi derslerde ne zaman telaffuz etsek off poff sesleri, yine mi hundred yaaaa yorumları geliyor ve dışarıdan algılanan görüntü, bu hareketin üyeler tarafından pek sevilmediği yönünde oluyordu. Ancak sonuç şaşırtıcı, katılan üyelerin büyük çoğunluğu favori hareketlerine hundred yazmışlar. Bunu bildiğimiz iyi oldu :))) İkinci sırayı köprü, üçüncü sırayı ise stretching hareketleri aldı.

Ayrıca, favori pilates hareketlerinizle birlikte bize olan duygularınızı da paylaşma fırsatı bulduğunuz bu platformda, 3 bölüm halinde yayımladığımız cevapların geneline baktığımızda Focus Studio olarak şunu iyice anlamış olduk ki, kendimize bir koruma tutsak fena olmayacak. Mazallah elinize düşersek parçamız kalmayacak çünkü :)))) Tenhada falan bir üye tarafından kıstırılırsak şayet,  ikimiz içinde pek hayırlı olmayacak gibi duruyor. Bize yeni yeni fikirler veriyorsunuz, ileride “bir pilates hocasından nasıl intikam alırdınız” konulu bir blog konusu açsak epey yaratıcı olacağınızdan eminiz artık :))) Kendimizin ve diğer meslektaşlarımızın güvenliği adına bu konuyu ertelemeye karar verdik.

Şaka bir yana çok güzel bir sezon geçirdik, eski ve yeni tüm üyelerimizle beraber daha nice sezonlar görmeyi hayal ediyoruz. Yaz dönemi bitip kışa giriş yapacağımız dönemde bu kez de “en hoşlanmadığınız pilates hareketi hangisi” konulu bir anketimiz olacak. Ancak bunun sonunda sizlerden gelen en esprili ve yaratıcı 3 yorumu, yine sizlerin verdiğiniz oylarla seçerek çeşitli ödüller vermek niyetindeyiz. Umuyoruz birlikte eğlenceli ve sağlıklı nice dönemler geçiririz. Tatile giden üyelerimize “Eylül’de gel”  diyerek veda ediyor, dönüşte görüşmek üzere diyoruz. İstanbul’da kalanlarla ise derslerimiz tüm enerjisiyle devam edecek.

Bu duygusal sözlerimize burada son verirken, bu ankete katılmayan üyelere de hiç alınmadık,  sanıyoruz ki sevdikleri hareketleri bulmakta biraz zorlandılar :)

Biz de onların sevecekleri yeni hareketler icat etmeye başladık mesela hundred hareketini Thousand olarak değiştirdik… Bu yönde çalışmalarımız sürüyor…

Hani bir sonraki ankette zorlanmasılar diye yanlış anlaşılmasın :)))) )

Sevgiler

Focus Studio

 

Özlem Şener
30
Reklamcı
Favori hareket hiçbişey yapmayıp 5 sn dinlenirken uzandığımız hareket var ya o hahaha :))) Valla çok düşündüm ,şu hareket bu hareket ; sonuç hiçbir hareket ,hiçbirini yapmayı sevmiyorum çünkü… ki iyi bilirsin Şirvan’cım rahatlama hareketlerinde bile başım dönüyor..
Ama sonuçlarına BAYILIYOOOORUM…

Focus yorumu; Ama bütün bunlara rağmen azimle derslere devam ettin,takdirimizi kazandın ;) önemli olan o Özlem’cim. Fazla özletme kendini :)

Mehmet Volkan Çakır (Tırmanış grubu üyesi)

Diş hekimi
Yaş; 40
Swan…Sırt kaslarımı çok iyi hissettirdiği için.

Focus yorumu; Bunca kişi arasında bu hareketi seçen tek kişi sen oldun. Sporcu oluşunun etkisi olsa gerek, ne kadar gerekli ve önemli bir hareket olduğunu anlıyorsun haliyle. Çünkü genelde sevilmez bu hareket. Teşekkürler yorumun için Volkan :)

Aylin Babalık
DOKTOR (GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI)
Yaş; 38
Single leg stretch ve pre hundred
Karnımı toparladıkları için çok seviyorum. :)

Focus yorumu; Bu seneki performansın ve derslere katılım sayın çok güzeldi Aylin’cim bu istikrarla devam !!! :)) Sevgilerrrr.

Taylan Alp Mühür (Tırmanış grubu üyesi)

Mühendis
Yaş; 28
Hundred
Herkes aynı anda yapabildiğinde temposu kolay geliyor. Bu hareketi seviyorum.

Focus yorumu; Valla rus ekolüsün dedin, kırbaçlıyorlar beni dedin, paramı geri iade etmiyorlar dedin, üstüne bir de pilatese gelmek isteyen diğer tırmanışçıları facebooktan uyarıp “sakın gitmeyin ben pişman oldum” dedin. Ama tüm bunlara rağmen sana pilatesi sevdirdik ya ben buna başarı derim. Derste görüşürüzzz :)))

Vefa Çolak
Yaş; 28
Mücevher Tasarımcısı
Favori egzersizlerim scooch,bantlar dizlerde ve jump board ile yapılan tüm egzersizler. Neden sevdiğimi bilmiyorum… Pilates dersimden yeni çıktım elime kağıt kalemi tutuşturdular favori egzersizini yaz diye, pilates dersi sonrası neden-niçin sormayın bana   :))))

Focus yorumu; Benim için “Bu Kadınnnn!!!” bana zorla pilates yaptırıyor şikayetçiyim diye yorum yazmadığın için çooook teşekkür ederimmmm :)))))

Benim en eski, en kıdemli, en tatlı üyelerimden birisin Vefa’cım… Umuyorum ki daha uzun yıllar da öyle kalırsın. İmza; Şirvan hoca :)

Onur Aykaç (Tırmanış grubu üyesi)

Yazılım Uzmanı
Yaş; 26
Pre Hundred
Hareketi göbekli olduğum için seviyorum :))

Focus yorumu; Stdüyonun diğer üyeleri seni gerçekten göbekli sanacaklar, yok öyle bir şey,  Onur gayet zayıf bir sporcu bakmayın öyle dediğine :)))

Gözde Groot
Yaş; 39 (Aslında 28 Klavye bozulmuş ondan böyle yazdık :)))) )
Evhanımı- Müdür (Çocukta yaptım kariyer de)
Tüm karın hareketleri…Yaparken Şirvan’dan nefret ediyorum ama sonrasını çok seviyorummm :)

Esra Uygur
Yaş;36
Pastacı- Öğretmen
Prancing stretch, Köprü ve Tüm sırt hareketleri…Şirvan’dan ben daha çok nefret ediyorum… İşkence üstüne bir de para veriyorum :)))

Focus yorumu; Esra ve Gözde’ye toplu cevap: Teker teker gelinnnn… İmza; Şirvan hoca :))))

Hümeyra Ergünen (Tırmanış grubu üyesi)
Mimar
35
Pre hundred serisinin tüm varyasyonlarını  arka arkaya yapınca çok güzel karın çalıştırıyor.

Focus yorumu; Ah o varyasyonlar aslında biz pilates hocalarının  dayak yeme sebebi ama işte sporcuların hali başka oluyor, genelde böyle hareketleri seviyorlar :))

Zeynep Tüzün Arslan
Yaş; 32
Avukat
Sevdiğim hareketler Hundred,Köprü,Swimming
Nedenleri ;
Hundred; Karnım cayır cayır yanıyor,nefesim bazen kaçıyor ama hoca korkusuna her türlü çeşidini deneyerek yapıyorum :)
Swimming; Sırt ağrılarım için çok iyi geliyor, ama tabi Şirvan korkusuna yapılan hareket ve sergilenen extra performans sayesinde fizyolojik sırt ağrıları yerini, hareketin 1-2 günlük eziyet ağrılarına bırakıyor. :)
Köprü; Özellikle yukarıdoğru tek ayak kaldırdığımda iki gün sonra arka bacak gerilmesinden deniz otobüsüne koşupta niye yetişemediğimi sonradan anladığım eşsiz harekettir :)))

Focus yorumu; Çalışkan pilatesçi, harika zumbacı, ve yakında stüdyoda ne varsa hepsici olacak olan sevgili Zeynepppp. Seviyoruz seniiii :)

Not; Korkma benden :)))))

Pırıl Kabadayıoğlu
Yaş; 28
Pazarlama
İç bacak hareketlerini seviyorum. İnceldiğimi hissediyorum :)

Focus yorumu; Bu kadar kısa sürede böyle güzel adapte olman bizim için de çok güzel Pırıl’cım :) Hele ki pilatesi çok sevdiğini duymak bizi çok sevindiriyor.

Sebla Koçer
Yaş; 30
Grafik tasarımı
Oblique serilerinde Şirvan hocanın futbolcu adını koyduğu hareket favorim. Bu hareketle Oblique’lerimin çalıştığını hissediyorum . Git gide simitlerimin eridiğini hissetmek beni mutlu ve motive ediyor :)

Focus yorumu; Sen bu kadar güzel yazdığın için Elif’e derste kötü bir şey yapmayacağım :)) sana dua etsin Sebla’cığım. Çünkü Elif ankete katılmadı :))))

Doğa Çorlu (Tırmanış grubunun tek koşucu üyesi :))

Öğrenci-Tasarımcı

Yaş; 22

Tüm bacak hareketleri…

Focus yorumu; Böyle diyeceğini tahmin etmiştik :)) Teşekkür ederiz katılımın için Doğa’cım :)

Gizem Ayasbeyoğlu
İK danışmanı
Yaş; 28
Cat (kedi esnemesi)
Kolay…Sırtımı rahatlatıyor bir de dersin sonlarına gelindiğinin işareti :)

Focus yorumu; Bak yaaaa :) o dersleri iki saate çıkaracağım ona göre. İmza ; Belkıs Hoca :)))

Ozan Atasoy (Tırmanış grubu üyesi)
Fotoğrafçı
Yaş; 31
Hundred favori hareketim…Karın kaslarını çok iyi çalıştırıyor. Bir de diğer karın egzersizlerinin üzerine yapıldığında ekstra ağır geliyor, bu da hoşuma gidiyor.

Focus yorumu; Stüdyomuz kurulduğundan beri ve daha öncesinde de pilatesi hayatına sokmuş ve faydalarını görmüş, ayrıca pilatese karşı önyargısı olan erkeklere örnek olacak bir şahsiyet olan sayın Atasoy’un stüdyomuzun harika fotoğraflarına ve görüntülerine de imzasını atmış olması, kendisini herkesle eşit işkence görmekten kurtaramamıştır. Yani sevgiliye ayrıcalık yokkkk  :)))

Dilek Gürlük
Yaş; 36
İthalat-Deniz Yolu
Şirvan Hocanın midye ismini taktığı hareket… Kalçamı hissediyorum

Focus yorumu; Aslında senden karın hareketlerinden birini bekliyorduk ama değişik bir yorum yaptın Dilek’cim.  Teşekürlerrrr. Ah bir de dersin sonuna kadar kalsan :))))

Cansu Sugün
Yaş;22
Öğrenci
Tabi kiiii foam roller üzerindeki esneme hareketleri.  Hem dersin bittiğinin işareti, hem de dünyanın en rahatlatıcı hareketi :)) Birgün stüdyoda bir foam roller kaybolursa bilin ki ben çaldım :)))

Focus yorumu; Belkıs; Hah yakaladık Şirvan koşşş. Şirvan; Aaaaa Cansu’da mıymış  eksik foam roller, tuttum!!!  :)))))

Hande Arlı

Yaş; 33
İngilizce Öğretmeni / Çevirmen
Stretching hareketlerinin tümü…Sinirlerimi aldırmış gibi oluyorum :))

Focus yorumu; İngilizce öğretmenimmmm, seni ben pek çokkk pek çok severimmmmm :) Ağrı eşiği yüksek,yorulmak bilmeyen, mükemmel pilatesçimiz bizim :)

Erdeniz Kurt
Yaş; 33
İç Mimar
Karın Hareketlerinin tümünü seviyorum. Bel fıtığından kaynaklı ağrılarımı ortadan kaldırıyorlar…

Focus yorumu; Ağrılarınızı giderebildiysek ne mutlu bize sayın Kurt :)) İmza; Belkıs Hoca :)

İpek Kayay

Hundred: Dümdüz bir karın icin tek gecerim!!
Köprü: Kalkik ve şekilli bir popo ve sütun gibi üst bacaklar icin birebir:)
Swan: Dimdik ve şekilli bir sırt. Boyun ağrılarına faydası da cabasii

Focus yorumu; O kadar özledim ki keşke gelsen bi ara İpek’cim…Şirvan Hoca

PINAR KAVAK (Tırmanış grubu üyesi)
BILGISAYAR MUHENDISI
28
Hani su arka iki kurek kemigini birlestirircesine birbirine yaklastiran sirt hareketi var ya. Yok rulonun ustune yatip kollari once rahat biraktigimiz sonra da daireler cizdigimiz degil, bilemedin :) Bildigin lacivert lastigin ustunde tam ortaya oturup, lastigin bir ucundan da elimizle cektigimiz ve bu arada da yanda oturan arkadasa “sisst! bak Brad Pitt surda, gordun mu?, baksana, baksana diyorum sana!” dercesine dürttügümüz, cok basit gibi görünen hareket. İste en cok onu seviyorum.(S.İ.T.S  Series) Evet son kararim, en cok onu seviyorum. Her daim one bukulu olmalari gerektigine inanan ve oyle davranan omuzlarim soyle bir geriye dogru ufka bakarcasina yaylaniyor, rahatliyorlar. Dunya varmis dercesine hafifliyorlar, ama ayni hareketi bir sonraki sefer yapana kadar bu hafifligi unutuveriyorlar. Icerik olarak Brad Pitt’i ele almasinin yaninda kurek kemiklerimi cekistirmemi saglayan bu hareket en basindan beri hosuma gidiyor

Focus yorumu; Pınar’cımmm, bu Brad Pitt örneğimiz epey bir işe yaramış o yüzden artık her deste kullanacağız :)))  Bugünden itibaren bu hareketin adını S.İ.T.S Series değil “Pitt Series” olarak değiştiriyoruz :))) Tırmanış grubunun ilk üyesi olduğun için sana sezon sonunda Brad Pitt ile bir ders imkanı yaratmayı hedefliyoruz ama söz veremiyoruz malum starlar biraz kaprislidir. İdare edeceğiz artık :)))

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir