Her Yolculuk Ayrı Bir Deneyim
19 Mayıs 2013
NEDEN YOGA
02 Temmuz 2013
Hepsini göster


Bağdat Caddesi TRX SUSPENSİON SYSTEMTRX SUSPENSİON SYSTEM’İN ilk kez Randy Hetrick tarafından Amerikan donanmasında icat edildiği ve  FITNESS ANYWHERE tarafından geliştirdikten sonra başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya yayıldığı biliniyor. Sistem, pilates ve benzeri uygulamalarla benzerlikler taşımasına rağmen onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kişinin  kendi vücut ağırlığını kullanarak “yerçekimine karşı” çalışıyor olmasıdır. Fonksiyonel bir sistem olan TRX,  egzersiz stüdyolarında ,askeri birliklerde vs. kullanılmakla beraber amatör ve profesyonel sporcuların da kullandığı bir çalışma metodudur.

Günümüzde artık  eklemlere yük bindiren veya yüzeysel kas gruplarını gereksiz şişiren uygulamalar dünyanın pek çok yerinde tercih edilmemeye başlanmıştır. Pilates, TRX ve benzeri fonksiyonel çalışmalar hayatımıza girdiğinden beri egzersiz alanında bir nevi reform etkisi yaratmışlardır diyebiliriz rahatlıkla.

Ozan Atasoy'la Focus'da TRX trainingErenköy Focus Studio TRX TrainingFocus Studio'da TRX Suspension Training

Fonksiyonel egzersiz alanında yeni bir çığır açan TRX SUSPENSİON SYSTEM; Güç, dayanıklılık, denge gibi konularda oldukça etkili olup, antrenmanlar esnasında eğlenceli ve çok çeşitli hareket imkanı sunarak kişinin dersten aldığı keyfi de arttırmaktadır. Hareketler tıpkı pilateste olduğu gibi kişiye göre ayarlanabilmekte, başlangıç, orta ve ileri seviyelerde ders yapabilme olanağı sağlamaktadır.

Focus Studio’da TRX derslerimiz kişiye özel dersler, düet(iki kişi), trio(üç kişi) özel dersler ve isteğe göre 4 veya 5 kişilik grup dersleri şeklinde uygulanmaktadır.

Aşağıda Stüdyomuzda ugulanan özel derslerin ve Randy Hetrick’in tanıtım videolarını paylaşıyoruz sizlerle.

Focus’da Dersler 1

 

Randy Hetrick tanıtım videosu

 

Focus’da Dersler 2

 

Hayata ve kendinize Focus’lanın.

Şirvan Denizci

 
YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.
İzinsiz kullanımı halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına istinaden suç duyurusunda bulunulacaktır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir