Doğada Yoga Ve Trekking Yaptık
30 Haziran 2014
Hamile Pilatesi Üyemiz Didem Argüden’i Tebrik Ediyoruz!
28 Temmuz 2014
Hepsini göster

Gerda Ergül İle Pilates Special Conditions Eğitimi

Pilates EğitimleriMerhabalar,

Pilates, bir eğitmen olarak sürekli kendinizi yenilememiz gereken, bilgilerinizi tazelememiz gereken ve en önemlisi yeni bilgilerle donanımımızı sürekli arttırmanız gereken bir alan. İşte bu yüzden biz pilates eğitmenleri fırsat buldukça seminer, workshop ve eğitimlere katılmalı, kendimizi hep bu konuda güncel tutmalıyız.

Daha önce de bahsettiğim gibi stüdyomu açtığım ilk 3 sene içinde yoğunluğun ve yüklenmiş olduğum sorumlulukların artması nedeniyle pek bir yere kıpırdayamaz olmuştum. Ancak bir kaç aydır bu durum değişmeye başladı ve ben yine yalnızca pilates eğitmeni olduğum zamanlardaki gibi haberdar olduğum çeşitli eğitim ve seminerlere gidebilmeye başladım sonunda ne mutlu ki.

İki hafta önce de, Gerda Ergül ile special conditions eğitimine katılma fırsatı buldum. Uzun zamandır kendisiyle tanışmak ve pilates eğitimlerine, workshoplarına katılmak çok istiyordum nihayet gerçekleşti. 4 günlük dolu dolu geçen çok güzel bir eğitimdi.

Gerda Hoca en ufak detayı bile atlamadan, sabırla ve çok büyük bir enerji ile aktardı bilgilerini bizlere.Pilates With Gerda Bir ortopedi doktoru ve diyetisyenin de bizlerle bilgi paylaşımında bulunduğu eğitimlerde, çeşitli problemleri olan kişilerle yapılacak olan pilates programları hakkında detaylı bilgi sahibi olma fırsatı yakaladık.

Eğitim içeriğinde, skolyoz, kifoz ve bel-boyun fıtıkları gibi omurga problemleri, kalça, omuz ve dizlerde meydana gelmiş olan kas eklem rahatsızlıkları gibi daha pek çok konuda bizleri aydınlatan konuları barındırıyordu. Bu tür rahatsızlıklar yaşayanların mutlaka doktor kontrolü ve gerekiyorsa fizik tedavi süreçlerinden geçtikten sonra pilates uygulamalarına başlamaları gerektiğinin pek çok kez altını çizen Gerda Hoca’nın en önemle üzerinde durduğu konu, pilates uygulamalarında maksimum güvenlik faktörü oldu eğitim boyunca.

Uzun lafın kısası bu güzel eğitim için başta Gerda Hoca olmak üzere tüm Pilates With Gerda ekibine teşekkür ederim. İlk fırsatta kendisinden başka eğitimler de almak istiyorum. Ayrıca Focus Studio eğitmenleri  olarak dönem dönem Gerda Hoca’nın pilates eğitim ve workshoplarına katılmaya devam edeceğiz. Aşağıda eğitimden birkaç güzel fotoğrafı da paylaştım.

Herkese süper bir hafta dilerim :) Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

Benzer yazılar için tıklayın;

Her Yolculuk Ayrı Bir Deneyim

Classical Pilates Conference İstanbul

Gerda Ergül İle Pilates EğitimiGerda ErgülGerda Pilates Sertifika

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir