Yeni Zumba Videolarımız
18 Nisan 2013
Her Yolculuk Ayrı Bir Deneyim
19 Mayıs 2013
Hepsini göster

Focus'da hamile pilatesiMerhaba!

Bu hafta blogumuzun çooook tatlı ve yakışıklı bir konuğu var. Aslında biraz gecikmeli bir tanıştırma oldu bu belki, çünkü Kaan bebek neredeyse koca bir delikanlı oldu, Eylül ayında 1 yaşında olacak. Herkesin  onu çok seveceğini ve sevimli fotoğraflarını görmek isteyeceğini düşündüm. Annesinin de izniyle bu hafta blogumuzda ona yer vermeyi uygun gördüm. Bence ona bayılacaksınız :)

 

Sedef Demirkan Focus Studio‘nun ilk hamile pilatesi üyesi ve tabi dolayısıyla Kaan’da stüdyomuzun ilk bebeği. İlk gözağrılarımızla geçirdiğim bu egzersiz dönemini sizlerle de paylaşmak istiyorum biraz.

Geçen yıl Sedef’le çok verimli olduğunu düşündüğümüz bir doğuma ve doğum sonrasına hazırlık programı uyguladık. Birlikte çok keyifli ve istikrarlı geçen bir ders döneminden sonra nihayetinde Kaan’ı kucağına alan Sedef, şimdilerde yine pilates uygulamalarımıza katılmaya devam ediyor. O’nunla sohbetlerimizde Kaan’ın ne kadar ağırbaşlı ve sakin bir bebek olduğundan bahsederken aslında bunu duyduğuma hiç şaşırmadığımı farkettim. Hamilelik sırasında pilates ve benzeri egzersizlerle doğuma ve doğum sonrasına hazırlanan annelerin bebeklerinde çok sık rastlanan bir durumdur bu.

hamile pilatesi Focus StudioFocus Studio pilates bebeğiFocus Studio doğuma hazırlık

 

 

 

 

 

Sedef’le egzersiz yaptığımız dönemde;  Hamile pilatesinin kan dolaşımı için olumlu etkisi, hem kendisi için hem de Kaan’a  bol miktarda oksijen aktarımında bulunmasını arttıracak şekilde doğru nefes tekniği kullanımı, doğum sırasında Sedef’in her zamankinden çok daha fazla işine yarayacak olan konsantrasyon ve odaklanma konusu, pelvic kasların çalıştırılması, doğum sonrası sağlıklı bir postür sayesinde bebek bakımı sırasında da dayanıklı olmak, çabuk yorulmamak gibi pek çok önemli nokta üzerinde önemle durduk. Bunlar için önlemler aldık.

focus studio erenköy hamile pilatesihamile pilatesi anadolu yakasıhamile pilatesi erenköy

 

 

 

 

 

Hamile üyelerimizle ders yaparken yukarıda bahsettiklerimizin yanısıra  özellikle doğum sonrasında oluşan postür problemleriyle ilgili  yaşadıkları sıkıntıları da ortadan kaldırmayı, sırt ve bel ağrılarını önlemeyi ya da en azından asgari düzeye çekebilmeyi hedefliyoruz. Bir yandan da hamile pilatesinin aslında anne ve bebeğin daha doğum gerçekleşmeden birlikte yaptıkları ilk aktivite olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bir saatlik bu süre zarfında anne adayı kendisi ve bebeği dışında kalan herşeyden soyutlanıp vücuduna ve bebeğine odaklanır. Bu, sağlıklı bir doğum için kendi bedenini tanıma ve onun işaretlerini farkedebilme adına çok önemli bir ayrıntı bence. Ayrıca doğum öncesi hamile pilatesi, yoga ve benzeri egzersizlere katılan annelerin bebeklerinin  dünyaya geldikleri ilk dönemlerden itibaren diğer bebeklere oranla daha sakin, düzenli uykuları olan, mutlu bebekler olduğunu biliyor muydunuz?  (Tıpkı Kaan gibi :) )

Henüz Kaan’la tanışamadım ancak sosyal medyada annesinin paylaştığı fotoğrafları sayesinde onu sık sık takip edebilme şansım var. Sedef havalar iyice güzelleştiğinde birgün onu Focus’a getireceğine söz verdi. O günü iple çekiyorum :))

Kaan gibi  daha pek çok tatlı bebişi, henüz annelerinin karnındayken Focus’da ağırlayıp birlikte egzersiz yapmak  dileğiyle bu haftanın yazısını bitiriyorum.

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Sevgilerimle

Şirvan Denizci

KAÇIRDIĞINIZ  DAHA ESKİ BLOG YAZILARIMIZDAN BAZILARINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

Matwork ve reformer advance seviye FOCUS STUDİO videolarımız. by Ozan Atasoy

Evlilik hazırlığındaki üyelerimize ve blog takipçilerimize Focus ve Ozan Atasoy Photography’den büyük fırsat!

Zumba Derslerimizi kaçırmayın! Focus’da Zumba çokkk eğlenceli !

Focus’un Nook Cafe Restaurant’daki keyifli öğle yemeği :)

Pilates 10 derste sonuç verir mi???

Sempatik ve başarılı oyuncu Dila Akbaş’la röportaj

YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.
İzinsiz kullanımı halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına istinaden suç duyurusunda bulunulacaktır

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir