Yoga ve Migren Workshopu
Yoga Ve Migren Workshopumuz Harika Geçti
20 Ocak 2015
Pilates
Pilates Prensipleri
17 Şubat 2015
Hepsini göster

Hamile Pilatesi Üyemiz Sezen Cankat’ı Tebrik Ediyoruz!

Hamile Pilatesi Bebekleri

Hamile Pilatesi BebekleriMerhaba,

Bu Hafta sevgili hamile pilatesi üyemiz Sezen Cankat ve eşi Aydın Cankat için bir tebrik yazısı hazırladık. 24 Kasım 2014’de sevinçli haberi bize verdiler ve  minik Lara’yı kucaklarına aldılar.

 

 

Stüdyomuza gelen, bir şekilde bizlerle yolu kesişen tüm üyelerimiz bizim için çok önemli ve değerli, ama bazen bazılarıyla o kadar derin bağlar oluşuyor ki aramızda, üzerinden çok uzun zaman da geçse unutulmuyor. Sezen Cankat benim için öyle bir üye oldu birlikte pilates yaptığımız dönem içinde.

Derslere ilk başladığımız günden itibaren hayata olumlu bakışı ve pozitif tavrıyla çok sağlıklı bir hamilelik dönemi ve doğum geçireceğinden emin olduğum Sezen, gerçekten de gerek hamile pilatesi derslerimizi gerekse iş hayatını hiç aksatmadan, ilk günkü dinamikliğiyle sürdürdü tüm gebelik dönemini. Sezen ona hamile pilatesi dersi verirken beni de geliştiren bir üye oldu hep. Açıkçası hamileliğin bir hastalık olmadığının, keyifli bir şekilde geçirilebileceğinin, hem iş, hem sosyal yaşam, hem de egzersiz hayatının kesilmeden son haftalara kadar sürdürlebileceğinin kanıtı oldu bir nevi Sezen.

Hamile PilatesiHamile Pilatesi ErenköyHamile Pilatesi Bağdat Caddesi

 

 

 

 

 

Bir yandan pilates yaptı bir yandan mesleğine devam etti, bir yandan doğuma hazırlık kurslarına giderek takviye bilgiler aldı, çok sevdiği köpeği Lodos’u hiç  ihmal etmeyip onunla akşamüstü yürüyüşlerine bile çıktı düzenli olarak :) Köşesine çekilmedi, hareketsiz kalmadı. Hamile pilatesi derslerimize başladığımız günlerden beri çok cesur ve kararlı bir şekilde normal doğuma yönelik bir bakış açısı vardı hep. Gerek yaptığı araştırmalar, gerek okuduğu kitaplar, gerek gittiği kurslar ve bizimle yaptığı egzersizlerle, normal doğum için kendini mental açıdan ve bedensel açıdan müthiş  bir şekilde hazırladı. Bu işin keyfini çıkarmaya kararlıydı, doktor ve ebe seçimine kadar herşeyi büyük bir titizlikle gözden geçirdi ve gerçekten de sonunda istediği gibi sağlıklı ve keyifli bir doğum gerçekleştirdi.

Onun bu neşesi, pozitifliği, karalılığı, son ana kadar bedenine ve bebeğine duyduğu saygıya hayran kaldım diyebilirim. O herşeyiyle o kadar hazırdı ki anneliğe ve doğuma, bana sadece bir ucundan hamile pilatesi dersleri ile bu güzelliğe biraz olsun dahil olmak kaldı. Sezen’i pek çok hamile pilatesi üyeme de anlatır oldum zamanla :) Yani ufaktan bir ünü var stüdyoda artık :)))

Hamile Pilatesi seansları sırasında sadece ders yapmıyorduk, doğum ve bebek bakımı konularında da onun araştırdığı veya deneyimlediği bazı konularda sohbet de ediyorduk ve bir kez daha anladım ki bir şeye gerçek anlamda focuslandığınızda önünüzde hiç bir engel kalmıyor, herşey istediğiniz gibi gidiyor.

Son olarak, Lara bebiş çok ama çok tatlı bir kuzucuk. İlk doğduğu andan itibaren (annesi fotoğrafını gönderdi oradan biliyorum) çok sağlıklı ve güzel görünen tatlı mı tatlı, cici mi cici bir prenses. O’na tüm ömrünü anne ve babasıyla birlikte sağlık, neşe ve başarılarla dolu geçirmesini temenni ediyoruz tüm Focus ailesi olarak.

Tüm hamile pilatesi üyelerimize ve diğer tüm değerli üyelerimize harika bir hafta dilerim :)

Bu hafta da hayata ve kendinize Focus’lanmayı unutmayın :))))

Şirvan Denizci

Hamile Pilatesi ReformerHamilelikte PilatesHamilelik Ve Pilates

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir