Haftanın Konuğu Focus Studio’nun İlk Bebeği Kaan
02 Mayıs 2013
Focus Studio’da TRX SUSPENSİON SYSTEM
29 Mayıs 2013
Hepsini göster

Gyrokinesis Level One  2013Merhaba sevgili Focus Üyelerimiz :)

Gyrokinesis® level bir eğitiminin son durağı olan Almanya Munstertal’de geçirdiğim 4 günün ardından Focus’u ve sizleri çok özleyerek geri döndüm. Ayağımın tozuyla blogumun başına oturdum ve hem sizlerle hasret gidermek hem de oradaki eşsiz deneyimlerimden birini daha sizlerle paylaşmak istedim.  Focus’dan ilk uzun süreli  ayrı kalışım oldu bu diyebilirim ve öncelikle hem birlikte çalıştığım Focus Eğitmenlerime hem de siz sevgili üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Ben yokken pek çoğunuz derslerini düzenli şekilde devam ettirmiş. Kuşlar,  herkesin pilates ve yoga derslerini aksatmadan yaptığını,  derslerimi dolduran sevgili eğitmenlerimin de yokluğumu aratmadıklarını söylediler :)))  Herkese kocaman bir yıldızlı pekiyi veriyorum.

Bu yıl Türkiye’den 3 arkadaşımla birlikte gittik Eaglesnest’e. Fransız, Alman, İtalyan, İspanyol ve Türk’lerden oluşan kocaman bir final course grubuyduk. Oldukça verimli bir eğitimdi. Döner dönmez de vakit kaybetmeden ilk GYROKINESIS® sınıfımızı  açtık. Derslerimize bekliyorum herkesi :)

Gyrokinesis®Eaglesnest MunstertalŞirvan Denizci Gyrokinesis® 2013

 

 

 

 

 

Eğitim süresince Almanya’nın Freiburg kentinde, Black Forest denilen muhteşem bir  coğrafyaya sahip bir bölgede kaldık. Çok uzun zamandır süregelen yorgunluğumun üzerine o kadar güzel bir 4 gün geçirdim ki sizlere anlatamam. Tertemiz bir havada yemyeşil bitki örtüsü ve egzersizden oluşan bir terapi gibiydi benim için bu seneki final course. Zaten sanırım orada hissettiklerimi hemen sizlerle paylaşmak istemem ve dersleri de çabucak başlatmam bu yüzden :)

Sizlere kısaca Türkiye için henüz yeni sayılabilen bu sistemden bahsetmek istiyorum;

GYROKINESIS®

(Macar bir klasik bale sanatçısı olan  Juliu Horvath‘in geliştirdiği harika bir sistem.)

GYROTONIC EXPANSION SYSTEM® (ve tabi GYROKINESIS®) hareketsiz ve stabil bir yaşam süren herkesin tecrübe etmesi gereken müthiş bir buluş. Mucidi J.Horvat, bu sistemi geliştirirken, yoga, dans, tai chi, yüzme, jimnastik gibi metodlardan ve bunların temel egzersiz prensiplerinden esinlenmiştir.

GYROTONIC® ve GYROKINESIS®  egzersizlerinde durağanlığa yer yoktur. Egzersizler sürekli ve akıcıdır. Nefes kullanımı alışılagelen egzersiz türlerinden farklı olarak ritmiktir ve hareketler nefes kalıpları ile bağlantılı şekilde akar. Bu durum zaman zaman kişide dans ediyormuş hissi yaratırken bir yandan da akıcı nefesin, spiral (helezonik) ve dairesel hareketlerle birleşimi sayesinde sinir sistemi uyarılır, tıkanmış enerji kanalları açılmaya başlar. Ayrıca omurgada belirgin bir şekilde farkedilen rahatlama ve  dayanıklılık hissi, bu benzersiz deneyimi yaşayan kişilerden aldığımız en güzel geri bildirimlerden biridir. Bedensel faydalarının yanısıra, zihinsel ve ruhsal yönden de geliştiren, şifalandıran etkilerini de çok kısa bir sürede hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Black Forest CakeGyrokinesis® Focus StudioŞirvan Denizci-Ayşe Karaoğlu

 


 

 

 

Pilates ve Gyrokinesis® eğitmeni arkadaşlarım Figen Karviç, Vecibe Güner ve Ayşe Karaoğlu ile katıldığımız bu güzel sertifika programından hepimiz Gyrokinesis® level 1 eğitmeni olmuş bir şekilde  Türkiye’ye döndük. Birlikte çok güzel vakit geçirdik ve Gyrokinesis® yapmanın keyfini çıkardık. Hele ki bir de sertifika aldığımız gün aynı zamanda Ayşe’nin de doğumgünü olunca çifte keyif yaşadık. İtalyan dostumuz Martina’yı da yanımıza alarak Ayşe’nin doğumgününü kutlamak için meşhur Black Forest kekinden tatmaya koştuk sertifikalarımızı alır almaz.

Bu eğitim ve bu yolculuk da benim için her zamanki gibi ayrı bir keyif ve deneyim oldu ama söylemeden edemeyeceğim, sezon boyu yaşamış olduğum onca  yorgunluğun üzerine sevgili arkadaşım Ayşe’nin Eaglesnest’de  hazırladığı harika sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerini unutamayacağım. Melek arkadaşım resmen oralarda bana baktı, lezzetli lezzetli yemekler yaptı, besledi  :)))  Ona bir kez daha çokkkkk teşekkür ederimmmm. Bu arada Ayşe, Gyrokinesis® eğitmenliğinin yanı sıra aynı zamanda  harika bir tango dansçısıdır.  Ankara’da pek çok dans merkezinde dans dersleri vermektedir. Kendisi, Ankara’da yaşayan ve  Gyrokinesis® veya tango dersi almak isteyen herkesi yönlendireceğim tek isimdir buradan önemle duyurmak isterim.

Aşağıdaki linklere tıklayarak Ayşe Karaoğlu‘nun ders verdiği  stüdyolardan ikisine ulaşabilirsiniz.

  SHINE DANS STUDYOSU ANKARA

TANGOLOJİ DANS STUDYOSU ANKARA

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci
YASAL UYARI: Bu sitede kullanılan yazılı ve görsel materyallerin izinsiz kullanılması ve kopyalanması yasaktır.
İzinsiz kullanımı halinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına istinaden suç duyurusunda bulunulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir