Kış Aylarında Pilates’in Önemi
04 Şubat 2014
Hamile Pilatesi Üyemizden Güzel Haber !
24 Mart 2014
Hepsini göster

Pilates Kadar Sevilen TRX Grup Derslerimizden Kesitler

TRX Bağdat CaddesiSelammm,

Çok dertliyim bu aralar çoook…Çünkü Ozan Hoca pilates üyelerimi çalıyor !!! :))) Hem de birer birerrrr :) TRX derslerimiz, pilates derslerimiz kadar sevildi ve ilgi görüyor. TRX üyelerimizde bir azim, bir heves bir disiplin havası hakim ki sormayın gitsin…Zaten yazımın sonundaki videoyu izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız :)

Çoğunun pilates alt yapısından geliyor olması TRX derslerinde onları daha bir hazır, daha bir kontrollü hale getirdi aslında ve ilk şok aşamasını biraz daha hafif geçirmelerini sağladı diyebilirim. (Pilates yapmayan biri trx yapamaz anlamı taşımıyor bu söylediğim şey, sadece pilates temeli pek çok alanda olduğu gibi bunda da çok işe yarıyor)

Şok aşaması diyorum çünkü kendimden biliyorum TRX  kondüsyonu, pilates veya diğer egzersizlere göre bir tık daha zorlayıcı, biraz daha yorucu.
Salondan, yıllardır alışılagelmiş pilates nefesleri ve tempolarını içeren seslerden daha farklı sesler duyuyoruz TRX dersleri sırasında. Farklı bir enerji var stüdyoda bu dersler başladığından beri ve açıkçası biz bu enerjiyi pek sevdik. Ama valla kıskanıyorum ne yalan söyleyeyim çünkü şu sıra pilates üyeliğinden trx üyeliğine geçen geri dönmüyor :)))

Onlarla birlikte derse girme fırsatı buluyorum bazen ama Ozan Hoca -fotoğrafçılığının da verdiği avantajdan mıdır nedir bilmiyorum- gözünden hiç bir şey kaçmayan, her türlü detayı yakalayan ve malesef iki saniye bile kaytarmanıza izin vermeyen bir hoca…Çaktırmadan biraz nefes alayım diyorsunuz hemen yakalıyor :)) Derslerde hiç göz açtırmıyor kimseye :)

Egzersizleri de o günkü ruh haline göre seçiyor diyebilirim :)) Bazen pilates dersleri ile canınıza okumak istiyor, bazen ise TRX günü ilan ediyor o günü. Derse gelince çoğunlukla bugün neler gelecek başımıza bakalım ruh haliyle giriyorsunuz içeri. (Hayır çok sık ders yapıyorum şu aralar kendisiyle de oradan biliyorum, ben de hocayım diye hiç itimas geçmiyor daha da fena yükleniyor üstelik)

Özel derslerle başladığımız TRX serüvenimiz şu dönemde grup dersleriyle de yoğun olarak devam etmekte. Grup derslerimizin aktif gün ve saatleri; Pazartesi-Çarşamba 21 00 / Çarşamba 18 00 / Cumartesi 12 00 şeklindedir. Sabah ders almak isteyen kişiler için de Pazartesi-Çarşamba-Cuma 10 00’da gruplarımız mevcuttur. TRX & Pilates adı altındaki bu gruplarımızda ağırlıklı olarak TRX Suspension Training dersleri uygulanmakla beraber, Pilates Matwork çalışmaları da yapılmaktadır.

Son dönemde çektiğimiz, halen aktif olan gündüz ve akşam gruplarımızın ders görüntülerini aşağıdaki video ile sizinle paylaşıyorum. Valla hala denemediyseniz mutlaka tavsiye ediyorum bu dersleri, pişman olmayacaksınız :)

 

 

BENZER DERS VİDEOLARIMIZ İÇİN AŞAĞIDAKİ YAZIYA TIKLAYINIZ

TRX Suspension Training Derslerimizden Seçme Videolar

 

Herkese enerji dolu ve en neşelisinden süppper bir hafta dileriz.

Hayata ve kendinize Focus’lanın :)

Şirvan Denizci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir