Pilates Ve Masa Başı Çalışanlar
28 Ekim 2013
Yoga İle Anda Olmak
25 Kasım 2013
Hepsini göster

Pilates Salonunda İngilizce Sohbet Etkinliği

Pilates stüdyosunda İngilizce ConversationMerhabalar Focus ahalisi !!!

Haftalardır heyecanla beklediğimiz İngilizce sohbet etkinliklerimizin ilkini 3 Kasım 2013 Pazar günü gerçekleştirdik. Focus Studio’nun çok amaçlı matwork pilates salonu bu kez çok farklı bir konu için bize evsahipliği yaptı.

 

Arhan Language Consultancy’nin kurucusu Hande Arlı ile gerçekleştirdiğimiz Pilates ve egzersiz konu başlıklı ilk sohbet etkinliğimiz çok eğlenceli ve verimli geçti açıkçası. (www.arhanlc.com/)

Konuşmaktan çekinerek katıldığımız etkinliğimizin sonunda hepimiz bülbül gibiydik kendi çapımızda :))) Seviyesi ne olursa olsun katılımcıların, sıcak ve samimi bir ortam hazırladığımız pilates salonumuzda hiç bir baskı hissetmeden Hande Hoca’nın kılavuzluğuyla gayet rahat bir 1 saat geçirdiklerini hissetik.

Sohbet edebilmek ve kendimizi ifade edebilmek için ilk etapta önemli olan şeyin mükemmel bir gramer olmadığını, dört dörtlük hatasız konuşmamız gerekmediğini, sadece biraz cesaretli olmak ve bir yerlerden başlamak gerektiğini çok iyi anlayarak etkinliğimizi tamamlamış olacağız ki, katılımcılar hemen o gün ikinci conversation gününün tarihini belirlediler bile.

Pilates matlarımızın üzerine attığımız minderlerimiz ile oluşturduğumuz rahat ortam sayesinde kimse kendini ciddi bir ders ortamında da hissetmedi bu da çok büyük bir avantajdı sanırım. İçtiğimiz çayın sıcaklığı ile ortamın keyfi birbirine karışınca ingilizce espriler yapmaya ve kahkahalar atmaya bile başladık açıkçası.

Pilates stüdyosunda İngilizce Etkinliği

Çay, börek, kek ve benim artık her etkinliğimizde bir klasik haline gelen pirinç topları spesialim bir pilates stüdyosu ile biraz tezat oluştursa da o gün biraz kaçamak yapmaya da hakkımız vardır sanırım. Hep dikkat hep dikkat nereye kadar :)) Ağızlarımız tatlanırken çok güzel de bir Pazar günü geçirdik bu sayede. Son anda bazı katılımcılarımızın ellerinde olmayan ani iptalleri başta biraz keyfimi kaçırsa da ne yalan söyleyeyim günün sonunda epey mutlu, ingilizce konuşmuş ve yiyip içmiş biri olarak ben kendi adıma en büyük keyif alan kişiydim belki de bu günden.

 

Açıkçası konuşmaya utandığı, çekindiği için katılmayanlara veya o gün bu etkinliği kaçıranlara bir şey söylemek istiyorum;

Gelseydiniz eğer, benim Türkçe Atasözlerimizden birini nasıl İngilizce’ye çevirdiğimi de duymuş olacaktınız. O zaman herhalde konuşmaktan çekinenler biraz olsun rahatlarlardı,” benden beteri varmış” diye düşünürlerdi :)))

Peki peki hadi sizin için de buradan da yazayım;
“When slowly horse kick, it’s too bad”

(pek oluru, nasıl çevireceğimi bilemedim o yüzden sonuna kendim yorum yaptım) :))))))

Hemen not düşeyim; Hande Hoca bu cümlemi duyunca “ Sen İngilizce’yi kimden öğrendin, hocan ben olamam ” bile dedi :)))
O yüzden çekinenlere çağrı yapıyorum. Bence herkes sohbetlerimize katılsın. Ben bile konuşuyorum :))

Bir sonraki etkinliğimize katılmak isteyenler bizimle irtibata geçebilirler. Focus Pilates Stüdyosu’unda çok farklı bir deneyim yaşayabilirler. Herkesi bekliyoruz.

Sevgilerimle
Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

 

 

1 Comment

  1. Hande dedi ki:

    Önümüzdeki ingilizce sohbeti daha keyifli geçecek:) herkesi bekliyoruz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir