Pilates Ve Masa Başı Çalışanlar

Pilates Ve Stretching
14 Ekim 2013
Pilates Salonunda İngilizce Sohbet Etkinliği
11 Kasım 2013
Hepsini göster

Pilates Ve Masa Başı Çalışanlar

Reformer Pilates Dersleri Bağdat CaddesiMerhaba,
Pek çok fizik tedavi uzmanı, hekim ve pilates eğitmeninin görüşlerinin birleştiği ortak nokta; Masa başı iş yapanların, öğrencilerin, bilgisayar başında uzun süre çalışan kişilerin Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarından diğer insanlara oranla daha fazla etkilendikleridir.

Çalışırken veya günlük yaşamda hissedilen ağrlılar, kronikleşerek iş verimimizi ve sıradan hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor.
Özellikle masa başında çalışanlar iş saatlerinin başladığı andan itibaren çok az yerlerinden kalkıyorlar ve malesef uzun süreler aynı pozisyonda kalıyorlar.Bu durumun yarattığı duruş bozukluklarını , boyun ve sırt ağrılarını, performans düşüklüğünü gidermede yine pilates egzersizlerinin faydaları karşımıza çıkıyor.

Pilates klavye başında uzun süre kalmaktan kaynaklanan ağılara, boyun ve sırtta oluşan problemlere, hareketsizliğe bağlı oluşan kireçlenme veya başka sıkıntılara çok ciddi çözümler sunarken, aynı zamanda günün stresinden de uzaklaşmanıza olanak sağlıyor.

Bilgisayar başında uzun süre oturanların en büyük düşmanları olan, bel-boyun fıtıkları, eklemlerde kireçlenme, aşırı mouse kullamının bilek ve ellerde sebep olduğu karpal tünel sendromu gibi rahatsızlıklar, boyun düzleşmeleri, hareketsizliğe bağlı kilo artışı , dolaşım bozuklukları gibi tüm rahatsızlıklar pilates yaparak en aza indirgenebiliyor, hatta giderilebiliyor.

Tüm bu saydıklarımızın yanında bir de bunlara bağlı oluşan stres faktörünü de eklersek Pilates esnasında (matwork pilates dersleri veya  pilates reformer dersleri) kişi diğer herşeyden soyutlanarak kendine odaklanmaya başlıyor. Sırf bu yönüyle bile pilates egzersizleri denenmeye değer bize göre.

Focus Studio olarak önerimiz, bilgisayar ekranını hayatımızın bir parçası yaptığımız kadar aynı ölçüde pilates egzersizlerini de vazgeçilmeziniz haline getirmeniz. Göreceksiniz ki katkısı büyük olacak.

Bu yazımızı okuduktan sonra daha eski yazılarımızdan iki tanesi için de link vermek istiyorum. İlgisini çekenler okuyabilirler;

Matwork ve Reformer Dersleri Arasında Ne Fark Vardır

Bankacılar,Doktorlar,Kuaförler,Sanatçılar,Sporcular Herkes Pilates Yapıyor

İyi bir hafta dilerim, Hayata ve kendinize Focus’lanın :)

Şirvan Denizci
Bağdat Caddesi / Focus Studio

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir