Mucize Bekleyenler Dönemi
21 Haziran 2012
Focus Studio’nun Tatlı Üyesi Evlendi
17 Temmuz 2012
Hepsini göster

Tırmanış Grubunun Pilates Dersleri

Merhabalar!

09 Nisan 2012 itibariyle  başlatmış olduğumuz Tırmanış Grubumuz ile derslerimiz oldukça ilgi gördü, ve tüm neşesiyle devam ediyor. Biliyorsunuz stüdyomuzda çok farklı meslek gruplarına mensup üyelerimizle dersler yapmaktayız. Bunlardan birisi de Kaya Tırmanışı ve Dağcılık sporuyla ilgilenen profesyonel ve amatör sporculardan oluşan bir ekip. Birlikte pilates yapmaya ilk başladığımız gün iki kişiyle açtığımız tırmanış grubumuz şimdilerde sayıca oldukça kalabalıklaştı. Dersler son derece keyifli ve verimli geçiyor.

Pilates for Rock ClimbersFocus Studio pilates for rock climbers

 

 

 

 

 

Yaptıkları spora olan olumlu etkilerini günden güne farketmeye başlayan sporcular hemen hemen hiçbir dersi kaçırmadan takip ediyorlar ve bu istikrarları onlara gerek yapay duvar antrenmanlarında gerekse kaya tırmanışı sırasında oldukça güzel bir şekilde geri dönüyor. Ne yazık ki onların bu istikrarından bahsederken benim bu sene tırmanıştan  uzak kalmış oluşum aklıma geliyor ve iç geçirmeden edemiyorum. Utanarak söylüyorum ki aynı istikrarı tırmanış antrenmanı için gösteremiyorum. Ama önümüzdeki kış için biraz daha umudum var kendimden :))

Bu, Focus Studio‘nun sporcularla ilk çalışması değil. Farklı branşlardan pek çok sporcu ve dansçı ile pilates ve benzeri programlar uyguladığım stüdyomuzda daha önce de bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirdiğim pek çok sporcudan iki örnek için bkz; http://blog.focusstudiotr.com/avrupa-8-si-yelken-sporcusuyla-roportaj ve bir de bkz;  http://blog.focusstudiotr.com/yuzme-rekortmeni-ile-roportaj-2

 

Focus Kaya Tırmanışı Grubu PilatesFocus Studio sporcularla pilates

 

 

 

 

 

Focus’un bu çizgisi yeni sezonda da aynı şekilde devam edecek. Her branştan sporcu ile yarışma hazırlıkları, güçlenme egzersizleri ve benzeri konular için takviye program uygulamalarına devam edeceğiz. Yeni sezonda yeni egzersiz programlarının da stüdyomuzda başlamasıyla birlikte hem tırmanış grubuyla hem de diğer spor branşlarından sporcularla olduğu gibi, her türlü meslek grubundan üyelerimizle de dersler devam edecek.

Yeni sezonda GYROTONIC® ve GYROKINESIS® adlı ülkemizde daha yeni duyulmaya başlamış iki harikulade sistemle üyelerimizi tanıştıracağım. Bu sistemler ile ilgili epey uzun bir süredir yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli sertifika ve eğitim programlarına katılmaktayım. Bu uğurda uzunca bir zamandır katettiğim yolun neredeyse sonuna geldim ve yeni sezonda bu dersler ile hem sporcularla hem de tüm diğer üyelerimle çok keyifli seanslar yapmayı hedefliyorum.

Tüm bunların yanısıra bir süredir stüdyomuzda başlatmış olduğumuz Yoga derslerimiz de yine siz üyelerimiz ve sporcu gruplarımız için devam ediyor olacak.

Bu hafta blogumuzdan bu hatırlatma ve duyuruları yayımlarken bir yandan da tırmanış grubuyla yaptığım pilates derslerinin fotoğraflarından birkaçını paylaşmak istedim sizlerle. Ayrıca yine tırmanışçıların hoşuna gidebileceğini düşündüğüm iki tane de keyifli yoga videosu var aralarında :)   Çok araştırmama rağmen ve dünyanın pek çok yerinde tırmanışçılar pilates uygulamalarına katılıyor olmalarına rağmen pilates ile ilgili hiç görsele rastlayamadım. Kimbilir belki de bizim grubun yukarıda paylaşmış olduğum görselleri bir ilk olur bu konuda :)))

Ama sizler için seçtiğim yoga videoları da çok güzel. Bakalım sevecek misiniz? :)

 

Bu video favorilerimden biri :))

 

Bu videoyu da çok seviyorum :) Belki izlemeyenleriniz vardır.

 

Hayata ve kendinize Focus’lanın. Keyifli haftalar dilerim :)

Şirvan Denizci

2 Comments

  1. Ayça dedi ki:

    Şirvan, bence sen bu ekiple bir pilates videosu çekersin:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir