Hamile Aletli Pilates Üyemiz
Yeni Pilates Miniklerimiz
22 Ekim 2015
Hepsini göster

Yeni Pilates Sezonuna Yaklaşırken

Focus Studio
pilates stüdyosu

Çok uzun bir aradan sonra merhaba.

Blogumuzun başına oturmayalı ve pilates ile ilgili yazılar hazırlamayalı epey bir uzun zaman oldu. Açıkçası bir daha bu kadar uzun ara vermek niyetinde değilim. Çünkü görüyorum ki üyelerimden ve yazılarımı takip etmeye alışmış olan egzersiz severlerden gelen sitemler, bu uzaklaşmadan hoşlanmadıkları yönünde.
Aslında bu uzaklaşma, pilates ve stüdyomuzdaki pek çok diğer uygulamayla ilgili çok daha geniş kapsamlı bir yoğunluğun yansımasıydı diyebiliriz.  Yani geçen sene pilates, yoga ve diğer alanlarda eğitimler, workshoplar ve etkinlikler senesiydi bizim için.

Focus Studio olarak artık yıllara varan tecrübemizi, mesleğe gönül vermiş olan yeni eğitmenlere aktarmak adına pek çok verimli adım attık geçtiğimiz sezon.
Yine çok uzun yıllara dayalı köklü bir geçmişi olan fizik tedavi merkezi Sportomed’in çok önemli katkılarıyla çıktık bu yola… Alanlarında uzman Fizyoterapist ve Shrok Terapist eğitmenlerimiz Serpil Şakir ve Deniz Aktan’ın önderliğinde, oldukça önemli eğitim ve workshoplara imza attık.

Pilates ve yoga eğitmenleri için (aynı zamanda tüm diğer egzersiz branşlarından eğitmenler ve fizik tedavi öğrencileri için) “Anatomiye Giriş ve Postür Analizi”, “Omurga Anatomisi ve RahatsızlıklarıSkolyoz Eğitim Programı gibi çok önemli konularda seminerlerle, hem fizyoterapist eğitmenlerimizi hem de egzersiz eğitmenlerimizi ağırladık Focus’da.

En büyük sevincimiz ise dolu dolu geçen bu verimli eğitim senesinin, bizim için henüz bir başlangıç olduğunu biliyor olmaktı… Bu eğitimler ve onlara eklenecek nice farklı konularda yeni eğitimlerle artık seviyeli ve bilgili eğitmenler yetiştirecek bir kurum olma adımlarımızı büyük bir heyecan ve heves ile atıyoruz. Yeni sezona da yine aynı tutku ve hevesle yeni eğitim, workshop ve etkinliklerimizle giriyoruz.

İyi bir eğitmen olmanın yolunun, durmadan ve yorulmadan bilgilenmek, yenilenmek, öğrenmek olduğunun bilincinde olan pek çok pilates ve yoga eğitmeniyle tanıştık. Onlarla yola devam etmek, her geçen gün daha bilgili ve bilinçli eğitmenler yetiştirmek istiyoruz. Bu esnada kendimiz de öğrenmeye devam ediyor, öğrenmenin sonu olmadığını her eğitimde bir kez daha yaşayarak görüyoruz.

Önümüzdeki sezon (Ekim 2016) itibariyle yeni eğitimler ve workshoplarla birlikte oluncaya dek herkese sevgiler.
Not; Blog yazılarımıza bir daha bu kadar ara vermeyeceğiz söz :P

Sezonun ilk eğitimlerini Eğitim Takvimi‘nden inceleyebilirsiniz.

Hayata ve kendinize Focus’lanın.

Şirvan Denizci – Ozan Atasoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir