Pilates Ve Erkekler
08 Aralık 2013
TRX Suspension Training Derslerimizden Seçme Videolar
06 Ocak 2014
Hepsini göster

Yoga Buluşmamız Harika Geçti ! İşte Detaylar !

Bağdat Caddesinde Yoga BuluşmasıMerhaba!

Sonunda beklenen gün geldi ve 22 Aralık 2013 Pazar günü haftalardır ilan ettiğimiz Yoga buluşmamızı gerçekleştirdik. Aslı hoca ile “Kış Karamsarlığına Çözümler İçin Yoga Buluşması” diye adlandırdığımız 3 saatlik çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.

 

 

Kışın hissedilen depresif ruh halleri için, bitkinlik ve isteksizlik hissi için, tüm bu duyguların bedenimize yansıyan etkileri için birebir etkili olacak püf noktalarını öğrendik. Derin gevşeme hareketleri, nefes teknikleri ve soğuk kış günlerinin bedenimize olan olumsuz etkilerini azaltmak için yapmamız gereken etkili açılma egzersizleriyle dolu 2 saatlik bir yoga dersi yaptık.

Son bir saatimizde ise Aslı’nın tarifini verdiği, hazırlaması son derece basit olan, direnç arttırıcı ve lezzetli kış çaylarımızı hazırladık hep birlikte. (Bir de tamamen organik bir kek yapmıştı ki dersin üzerine çok güzel gitti :) ) Çaylarımızı yudumlarken Aslı Hoca yoga asanaları ile ilgili bilgiler verdi bizlere.

Pilates ve yoga arasındaki farkları konuştuk. Katılımcılarımızın merak ettiği sorulara cevap verdik.

Kış çayları ve yoga buluşmasıKış Çayı TarifiErenköy'de Yoga Buluşması

 

 

 

 

 

Hangi duruşların hangi rahatsızlıklara iyi geleceğinden tutun da, genel olarak vücutta oluşan kimyasal değişikliklerden, yoga pratiğinin zihinsel ve ruhsal faydalarına kadar herşeyi konuşma fırsatımız oldu. Yoga nedir ve ne değildir sorularına açıklık getirdik hep birlikte.

Yoga buluşmamızın sonunda hepimiz çok verimli bir Pazar günü geçirdiğimiz konusunda hemfikirdik. Aslı hoca derslerinde aslında neyi hedeflediğini çok daha bol bir vakitte detaylı detaylı anlatabilmiş oldu katılımcılara. Kafalardaki soru işaretleri de büyük ölçüde azalmış oldu diyebiliriz.

Buluşmamız her seviyeden kişiye açıktı, o gün uzun zamandır bizimle yoga ve pilates yapan üyelerimiz de aramızdaydı, hayatında hiç egzersiz yapmamış stüdyo üyemiz olmayan katılımcılarımız da vardı. Gün biterken herkes çok memnudu hayatından ve aralarından yoga derslerimize düzenli olarak katılmahya karar verenler bile oldu.

yoga ve nefesyoga bala asanaBağdat Caddesi Pilates ve Yoga

 

 

 

 

 

Focus Studio‘da bu ve benzeri buluşmaları çok sık gerçekleştireceğiz. Yoga ile ilgili olarak yine kış boyunca, soğuk ve kapalı havanın üzerimizdeki etkilerini azaltmayı hedefleyen kış buluşmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz ancak yeni yıla girdikten sonra 2014 için pozitif başlangıçlara konsantre olabileceğimiz bir “Yeni Yıl Olumlaması Ve Yoga Buluşması” gerçekleştirme fikrimiz var. Bunun detaylarını ilerleyen günlerde sizlere duyuracağız.

Katılan Herkese teşekkür ederiz, Focus Studio ailesi için de çok keyifli bir gündü. Erenköy pilates ve yoga

Herkese iyi haftalar dilerim

Hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir