Hamile Pilatesi Üyemizden Güzel Haber !
24 Mart 2014
Yoga Eğitmenimiz Yeni Bir Hayata Başladı
21 Nisan 2014
Hepsini göster

yoga terapi bağdat caddesi

 

 

 

Herkese Merhaba,

Biliyorsunuz stüdyomuzda pilates derslerimiz kadar yoga derslerimize de önem veriyoruz. İkinci yılımızın başından itibaren ders programımıza katmış olduğumuz yoga uygulamalarımız ile üyelerimize ihtiyaçlarına yönelik dersler vermekteyiz. Bu sene ders saatlerimiz bir miktar daha arttı budan dolayı çok mutluyuz. Akşam saatlerindeki yoga derslerimize ek olarak gündüzleri de haftada iki günlük programlarımız mevcut artık. Yoga Terapi adı altındaki bu yeni saatlerimiz haftaiçi iki gün birer saat olmak üzere uygulamaya geçirildi. Yoga terapi oldukça ihtiyaç duyulan ve ilgi gören bir program.

Haftalık yoga programlarımızın güncel hali şu  şekildedir;

ÇARŞAMBA-CUMA 13 00 ; Yoga Terapi

PAZARTESİ-CUMA 18 00 ; Temel Yoga 1

SALI-PERŞEMBE  21 00 ;  Temel yoga 2 – Vinyasa

CUMA 19 00 ; Vinyasa

Bu uygulamayı denemek isteyen Focus Studio pilates üyelerimiz için ücretsiz deneme dersi imkanı bulunmaktadır. Bize isim yazdırarak yoga terapi derslerimize veya diğer yoga uygulamalarımıza bir ders misafir olabilirsiniz.

*Aşağıda yoga terapi tam olarak nedir, kimler faydalanabilir ve nasıl uygulanır gibi konularda bizleri aydınlatmak amacıyla eğitmenimiz Aysun Akduran Levent’in hazırlamış olduğu bilgilendirici yazımızı görüyorsunuz, okuyarak yoga terapi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

” Yoga Terapi; Bel-boyun fıtıkları, kronikleşmiş ağrılar, günlük hayatımızın tetiklediği duruş bozuklukları, hareketsizlik sonucu esnekliğin  azalması, incinmeler, kamburluk, skolyoz, diz, omuz, kalça ve karpal tünel sendromu gibi bölgelerdeki rahatsızlıklar için olumlu ve etkili bir uygulamadır.

Yoga terapi dersleri nefes farkındalığı içinde yumuşak geçişlerden oluşan belirli yoga pozlarını içermektedir. Hafif akışlar ve tekrarlarla kas sistemi hareketlenir, zayıf kaslar güçlenirken gergin olanlar gevşemeye davet edilir. Böylelikle beden dengeye gelmeye başlayarak güçlenir, rahatlar ve esnekliği artar. Bedenin dengeye gelmesi, yaşam kalitemizin artmasında etkin rol oynar.

Yoga terapi dersleri her yaş, seviye ve beden yapısına sahip kişilerin deneyimleyebileceği bir uygulamadır. Ders boyunca uygulanan yoga pozlarında kişinin beden yapısı, ihtiyacı ve hassasiyeti göz önünde bulundurulur.”

AYSUN AKDURAN LEVENT

 

Herkese iyi haftalar,

Hayata ve kendinize Focus’lanın :)

Şirvan Denizci

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir