Air Pilates Nedir?
Air Pilates Nedir?
05 Ocak 2015
Hamile Pilatesi Bebekleri
Hamile Pilatesi Üyemiz Sezen Cankat’ı Tebrik Ediyoruz!
02 Şubat 2015
Hepsini göster

Yoga Ve Migren Workshopumuz Harika Geçti

Yoga ve Migren Workshopu

Focus Studio YogaMerhabalar,

Geçtiğimiz haftasonu (17 0cak 2015) çok güzel bir workshop yaptık stüdyomuzda. “Yoga Aracılığıyla Migren ile Başedebilme” konulu workshopumuz için haftalar öncesinden duyurularımızı yaptık, içerik ve yapılacaklar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sonunda o gün geldi çattı ve Focus Studio egzersiz salonumuzda yoga severleri ve migren sorunundan müzdarip kişileri ağırladık.

Yoga eğitmenimiz Aysun Hoca, misafirlerimize migren ile ilgili yaşadığı kabus gibi günlerinden bahsederek başladı etkinliğimize ve migren sorunu yaşayan katılımcıların hikayelerini dinledik hep birlikte önce. Gerçekten insanın hayat kalitesini oldukça düşüren, sıkıntılı bir rahatsızlık olan migren ile yoga ve benzeri tekniklerle nasıl başedebileceğimizi konuştuk. Çeşitli asanalara geçmeden evvel, meditasyon teknikleri, gevşeme yöntemleri ve doğru nefes ile ağrılarla başedebilme konularında bilgilendikten sonra katılımcılarla bunların pratiğini yapmaya başladık.

Günlük yaşamdaki tüm gerginliklerin, stresli iş hayatının, bilgisayar başındaki yanlış oturuşlardan kaynaklı boyun ve omuz kasılmalarının migreni nasıl tetiklediğini. Ağır ilaçların insanları nasıl daha da kısırdöngü içine ittiği ve alternatif çözümlerle nereye varabileceğimizi anlamaya çalıştık. Yoga uygulamalarının ağrılarla ilgili ne kadar önem taşıdığı ve doktorlar tarafından da önerildiği kesin bir gerçek olan günümüzde; Yoga, meditasyon, nefes alıştırmaları ile atakları geciktirmek, etkilerini aza indirmek ve migren ile yaşamayı öğrenmek gibi önemli köşebaşlarının üstünden geçtik.

Yoga DersleriMigren Ve YogaBaşağrısı Ve Yoga

 

 

 

 

 

Workshopumuzun duyurusunu yaptığımız ilk zamanlardan beri bu etkinliğin kesinlikle tanı ve tedavi içermediğini, amacımızın tıbbi yöntemleri kenara iterek herşeyi yoga veya nefes alıştırmalarına bağlamak olmadığını önemle belirtmiştik. Workshopumuz esnasında da hocamız aynı önemli detayları vurgulamaya devam etti. Amaç, çok ağır ilaçlara bağımlı hale gelmeden, kendimiz neler yapabiliriz, tıbbi tedavilerin yanısıra biz migren problemimizle nasıl başa çıkarız ve en önemlisi bu durumu nasıl kabullenerek, reddetmeyerek hayatımıza devam ederiz bunları algılamaktı.

Bağdat Caddesi YogaYoga NefesiErenköy Yoga

 

 

 

 

 

Belirli yoga pozlarının vücutta ne gibi etkileri olduğunu keşfetmeye çalıştık, gevşeten rahatlatan pozisyonları öğrendik. Uzun lafın kısası workshop bittiğinde katılan herkesin kafasındaki bir takım soru işaretlerine cevaplar bulmuş olduk. Bazı katılımcılar yogaya başlamak istediler ve Avrupa yakasında ikamet edenlere gidebilecekleri doğru adresler konusunda bilgiler verdik. Bu etkinliğimizin bizde bıraktığı izler, yine doğru birşeyler yapmış olmanın verdiği huzur ve mutluluk duyguları oldu. Bir nebze olsun yol gösterebildiğimiz için kendimizi çok iyi hissederek, yeni workshop ve eğitimler için sözleştik ve hocamızla birlikte şimdiden planlarımızı yapmaya başladık. İlerleyen dönemde yine yoga ve pilates alanında workshoplar, etkinlikler yapacağız ve herkesi haberdar edeceğiz. Özellikle migren konulu bir workshopun tekrarı şimdiden çok istek alıyor, ilkini kaçıranlar için önümüzdeki dönemde tekrardan açılması sözkonusu. Ayrıca Air Pilates, Couple Workout gibi diğer alanlarda da workshoplarımız olacak. Bizleri takipte kalın :)

Herkese sağlıklı bir hafta dilerim, hayata ve kendinize Focus’lanın

Şirvan Denizci

Yoga WorkshoplarıYoga Ve Migren WorkshopuYoga Ve Migren

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir